نسخه چاپی


  ارسال به دوست

در مراسم گشایش سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران:
«سمت» به عنوان ناشر شایسته تقدیر سال 1395 شناخته شد

در مراسم گشایش سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که صبح امروز سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه برپا شد، سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) در بخش ناشران غیرخصوصی بزرگسال، شایسته‌تقدیر شناخته شد.

به گزارش روابط عمومی «سمت»، دکتر حسین هاجری معاون پژوهشی «سمت» به عنوان نماینده این سازمان، تندیس و هدیه ناشر شایسته‌تقدیر بخش غیرخصوصی بزرگسال را از دست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و محمدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد.

مراسم افتتاحیه و تقدیر از ناشران برتر سال 95، با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود آموزگار دبیر شورای برنامه‌ریزی و اجرایی صنوف نشر، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتیمو چزرو معاون وزیر میراث و فعالیت‌های فرهنگی کشور ایتالیا به عنوان میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه کتاب، مائورو کنچاتوری سفیر ایتالیا، کارلو چرتی رایزن فرهنگی ایتالیا، و ولادان ووکوساولیویچ وزیر فرهنگ و رسانه صربستان برگزار شد. همچنین از تمبر یادبود سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز رونمایی شد.

سیدرضا صالحی امیری، در سخنرانی خود در این مراسم گفت: «نمایشگاه کتاب تهران یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی پس از انقلاب اسلامی به شمار می‌رود و می‌توانیم ادعا کنیم محصول انقلاب اسلامی است. در اندیشه امام و مقام معظم رهبری کتاب نقش مهمی در تحول فکری مردم دارد».


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت کتاب و فرهنگ در جمهوری اسلامی ایران گفت: «نمایشگاه کتاب حتی در دوران جنگ تحمیلی که کشور در یکی از سخت‌ترین دوران به سر می‌برد، اولویت داشت و این اولویت تغییر نکرد. به طوری که در سال ۶۶ نمایشگاه کتاب تهران با حضور ۳۲ ناشر خارجی برگزار شد. برگزاری نمایشگاه کتاب در آن روزها بهترین گواه بر اهمیت دادن به کتاب و فرهنگ در جمهوری اسلامی ایران است».


وزیر ارشاد در پایان گفت: «کتاب در متن زندگی ایرانیان بوده و در میان ایرانیان تبار تاریخی دارد و خواهیم دید که امسال نمایشگاه با حضور میلیونی مخاطبان پرشور خواهد شد».

گفتنی است سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از فردا ۱۳ اردیبهشت به مدت ۱۰ روز در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب پذیرای عموم بازدیدکنندگان خواهد بود؛ ساعت فعالیت نمایشگاه از ۱۰ صبح تا 8 شب است.


١٤:٤٥ - 1396/02/12    /    شماره : ١٦٧٩    /    تعداد نمایش : 435


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: