نسخه چاپی


  ارسال به دوست


رئیس سازمان «سمت» از دانشگاه یونن چین بازدید کرد

بازدید رئیس سازمان «سمت» از دانشگاه یونن

دکتر احمد احمدی رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) به همراه محمدرضا سعیدی معاون نظارت علمی و فنی «سمت»، در سفر دو روزه به شهر کان مینگ مرکز ایالت یونن چین، مورد استقبال هیأتی از دانشگاه یونن قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی «سمت»، در این سفر که در راستای تفاهم‌نامه میان سازمان «سمت» و انتشارات دانشگاه یونن و به دعوت این دانشگاه انجام شده بود، براساس سنت جاری دانشگاه، به مناسبت بازدید رئیس سازمان «سمت» از این دانشگاه، طی مراسمی یک اصله درخت در فضای عمومی دانشگاه کاشته و کتیبه یادبود این دیدار نیز به نام دکتر احمد احمدی بر روی درخت نصب شد.

در این سفر، رئیس سازمان و معاون نظارت علمی و فنی «سمت»، ضمن بازدید از دانشگاه یونن و مرکز انتشارات آن، جلسات متعددی با رئیس و مسئولان عالی‌رتبه دانشگاه برگزار کردند و پیرامون توافق‌های فی‌مابین و ادامه همکاری‌های علمی و پژوهشی، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

از جمله توافقات به عمل آمده در این جلسات، می‌توان به همکاری «سمت» و دانشگاه یونن در راه‌اندازی گروه زبان و ادبیات فارسی و اهدای 200 عنوان کتاب در این رابطه اشاره کرد. همکاری در زمینه تألیف و انتشار مشترک کتاب در موضوعات فرهنگ، تاریخ و تمدن ایران و چین، از دیگر توافقات انجام شده در این سفر است.

سازمان مطالعه و تدوین سمت

١٣:٤٨ - 1396/06/04    /    شماره : ١٧٥٦    /    تعداد نمایش : 517


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: