نسخه چاپی


  ارسال به دوست

رئیس سازمان «سمت» در جلسه با فعالان شبکه توزیع کتاب:
باید چاره‌ای بیندیشیم که بازار نشر از رکود خارج شود

 

آیت‌الله احمد احمدی رئیس سازمان مطالعه و تدوین (سمت)، در جلسه با تعدادی از فعالان شبکه توزیع سازمان «سمت» مطرح کشور، گفت: «در سال‌های اخیر مشکلاتی پیش آمده که صنعت نشر نه تنها در ایران، بلکه در دنیا دچار ورشکستگی شده است. ان‌شاءالله همتی ایجاد شود و با یاری یکدیگر چاره‌ای بیندیشیم که بازار نشر از این رکود خارج شود».

به گزارش روابط عمومی «سمت»، در این نشست که توسط مدیریت بازاریابی و فروش «سمت» و با حضور آیت‌الله احمد احمدی رئیس، ابراهیم رضایی معاون اجرایی، سیدحسین کاظمی مدیر بازاریابی و فروش و جواد ایرجی مدیر روابط عمومی «سمت» و جمعی از موزعان کتاب برگزار شد، احمدی در سخنانی به ضرورت حل بحران رکود صنعت نشر و نشر غیرمجاز پرداخت.

وی در این‌باره گفت: «باید برای مصیبت نشر غیرمجاز کتاب‌ها فکری اساسی کرد و برای آشفتگی ایجاد شده در این بازار چاره‌ای اندیشید».

رئیس سازمان «سمت» خطاب به موزعان کتاب، افزود: «کتابفروشان، ناشران و موزعان به نوعی توزیع کنندگان دانش‌اند و کارشان فراتر از کسب‌وکار است. «سمت» با تولید کتاب‌های درسی دانشگاهی خدمتی بزرگ به جامعه دانشگاهی کرده است. ما این کتاب‌ها را از هرگونه مسائل قومی و قبیله‌ای و سوگیری‌های مذهبی دور نگه داشته‌ایم تا امت و ملتی واحد با این کتاب‌ها تربیت ‌شوند. حال انتظارمان این است که شما نیز برای رساندن این کتاب‌ها به دانشجویان سراسر کشور حتی در دورافتاده‌ترین نقاط ایران، بیش از پیش ما را یاری کنید».

در ادامه ابراهیم رضایی معاون اجرایی «سمت» نیز به اهمیت توزیع مناسب و رفع مشکل‌های احتمالی در این زمینه تأکید کرد و افزود: «ان‌شاءالله بتوانیم با استفاده از فناوری‌های نوین، قوانین حقوقی و تلاش‌ مضاعف خودمان، بر مشکلات و موانع کاری فی‌مابین و حوزه صنعت نشر فائق آییم».

رضایی گفت: «شما همکاران گرامی عوامل مهم و تأثیرگذاری در شناسایی متخلفان نشر غیرمجاز هستید و امیدواریم با تعامل شما دوستان، جلوی نشر و پخش غیرمجاز کتاب‌ها گرفته شود».

در این جلسه که با هدف افزایش بهره‌وری در شبکه توزیع و فروش کتاب‌های «سمت» و آگاهی از مشکلات و نظرات موزعان کتاب ترتیب داده شده بود، نظرات، پیشنهادات و انتقادهای حاضران در جلسه با مسئولان سازمان «سمت» طرح و درباره آنها بحث و گفتگو شد.

 

 

١٧:١١ - 1396/06/15    /    شماره : ١٧٦٧    /    تعداد نمایش : 405


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: