نسخه چاپی


  ارسال به دوست


کارگاه آموزشی «درست‌نویسی و ویرایش» در «سمت» برگزار شد

کارگاه آموزشی «درست‌نویسی و ویرایش»‌ ویژه کارشناسان مدیریت پژوهشی سازمان مطالعه و تدوین (سمت)، در پنج جلسه و با تدریس عبدالرسول فروتن، در محل سازمان مطالعه و تدوین «سمت» برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی «سمت»، فروتن عضو هیأت علمی «سمت» و مدرس درس «نگارش و ویرایش فارسی» در دانشگاه تهران، در این کارگاه به آموزش مسائل مربوط به ویرایش و شیوه درست نگارش فارسی پرداخت.
معاون مدیریت پژوهشی «سمت» و مدرس این کارگاه، درباره اهداف و فواید برگزاری این دوره آموزشی گغت: «برای رعایت الگوی یکسان و پرهیز از خطاهای نگارشی و ویرایشی در نامه‌ها و نوشته‌هایی که از طرف مدیریت پژوهشی برای نهادها و افراد مختلف فرستاده می‌شود، در این کارگاه کارشناسان مدیریت پژوهشی سازمان «سمت» با شیوه درست نگارش فارسی آشنا شدند».
وی تصریح کرد: «کارشناسان در این دوره، برخی مباحث کاربردی از جمله ویرایش فنی، خطاهای زبانی، تعابیر نامناسب، الگوهای بیانی بیگانه، علایم سجاوندی، شیوه درست فاصله‌گذاری میان کلمات و رسم‌الخط را فراگرفتند».
گفتنی است در پایان این دوره پنج‌هفته‌ای، از طرف مدیریت پژوهشی «سمت» به شرکت‌کنندگان گواهی شرکت در کارگاه علمی «درست‌نویسی و ویرایش» اعطا شد.

١٢:٥٦ - 1396/08/15    /    شماره : ١٧٩١    /    تعداد نمایش : 231


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: