نسخه چاپی


  ارسال به دوست

با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛
مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم شد

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز دوشنبه با قبول استعفای وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری سابق این وزارتخانه، در حکمی مسعود برومند را به این سِمت منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی «سمت» به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل حکم انتصاب مسعود برومند به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر مسعود برومند

سلام علیکم،

با عنایت به تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی در حوزه علم و فناوری به موجب این حکم به سمت معاون پژوهش و فناوری منصوب می‌شوید.

اجرایی کردن برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی با تأکید بر افزایش فعالیت‌های شورای عالی عتف، هدفمند کردن فعالیت‌های اعضای هیأت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، استفاده از توان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری در کمک به دستگاه‌های اجرایی برای رفع چالش‌های ملی، تقویت پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد برای توسعه واحدهای فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، حمایت و بهره‌گیری از ظرفیت انجمن‌های علمی در تصمیم‌سازی‌های حوزه پژوهش و فناوری، اهتمام ویژه به پژوهش‌های علوم انسانی و هنر، توسعه همکاری‌های بین المللی از طریق انجام برنامه‌های پژوهشی و فناوری مشترک و تعامل با همه نهادهای فعال و دستگاه‌های مسئول در حوزه علم و فناوری، از جمله اقدامات مورد انتظار است که امید می‌رود با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری انجام پذیرد.

امید است با استعانت از خداوند متعال و اتخاذ رویکرد توأم با عقلانیت و اعتدال و با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید، در انجام وظایف محوله موفق باشید».

پیش از این، وحید احمدی مسئولیت معاونت پژوهش و فناوری وزیر علوم را بر عهده داشت.

وزیر علوم در نامه جداگانه‌ای با استعفای وحید احمدی از معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم موافقت و از «زحمات بی‌شائبه» وی قدردانی کرد. وزیر علوم همچنین در حکم دیگری وی را به سِمت «مشاور وزیر و رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور» منصوب کرد.

گفتنی است مسعود برومند متولد سال ۱۳۳۷ در شهرستان آبادان و فارغ‌التحصیل دوره دکتری مهندسی مکانیک (توربوماشین) از دانشگاه کرانفیلد انگلستان است. وی همچنین مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را به ترتیب در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه مهندسی نفت آبادان و دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه بیرمنگام کسب کرده است. برومند هم‌اکنون دانشیار دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تخصص توربوماشین و توربین گاز است و تاکنون راهنمایی و مشاوره بیش از ۶۰ رساله دکتری تخصصی و پایان‌نامه کارشناسی ارشد را برعهده داشته و حدود ۴۰ مقاله علمی و پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و بین‌المللی به چاپ رسانده است.

انجمن مهندسی مکانیک ایران، وی را به عنوان مهندس مکانیک برگزیده سال ۱۳۸۵ انتخاب و معرفی کرده است. همچنین از سال ۱۳۹۳ مدیرمسئولی نشریه علمی و پژوهشی امیرکبیر را عهده‌دار بوده است.

فعالیت به عنوان مدیر گروه، معاون آموزشی و رئیس دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه امیرکبیر از جمله سوابق علمی و مدیریتی وی به شمار می‌رود. برومند همچنین عضو شورای پژوهشی شرکت ملی گاز ایران و عضو شورای سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی بوده و پیش از این نیز مسئولیت معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر را برعهده داشته است.

افزون بر این، برومند در دو دهه گذشته از تجربه‌ای در صنایع نفت و خودرو برخوردار بوده و به عنوان عضو هیأت مدیره شرکت‌ها و مدیر پروژه‌های مختلف فعالیت کرده است. وی همچنین معاونت توسعه صنایع پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی ایران (از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴) را در کارنامه خود دارد و اقداماتی چون سرمایه‌گذاری در حوزه‌هایی چون بیوتکنولوژی، فناوری اطلاعات، مواد پیشرفته، صنعت هوایی و میکروالکترونیک انجام داده است.

 

٠٩:١٩ - 1396/08/24    /    شماره : ١٨٠٠    /    تعداد نمایش : 281


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: