نسخه چاپی


  ارسال به دوست


همکاری سازمان «سمت» با مدرسه اسلامی هنر و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

دکتر احمد احمدی رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) و هیأت همراه در بازدید از مراکز علمی و پژوهشی شهر قم، در مدرسه اسلامی هنر حضور یافته و با شماری از پژوهشگران این مرکز دیدار و گفتگو داشتند.

به گزارش روابط عمومی «سمت»، در این نشست که با حضور دکتر احمد احمدی رئیس سازمان «سمت»، حمیدرضا خادمی رئیس پژوهشکده تحقیق و توسعه «سمت» و مدیر دفتر «سمت» در قم و منصور براهیمی مدیر گروه تخصصی هنر این سازمان، حجت‌الاسلام محمدحسین نوّاب رئیس مدرسه اسلامی هنر قم و تعدادی از پژوهشگران و اعضای هیأت علمی این مدرسه برگزار شد، پیشنهاد مشارکت در فرایند پژوهش و انتشار طرح کلان پژوهشی «فرهنگ‌نامه زیبایی‌شناسی در قرآن و روایات» به «سمت» ارائه و اهمیّت و ضرورت آن تبیین شد.

در پایان جلسه مقرّر شد برای بررسی جامع و دقیق این طرح و همچنین بررسی پیشنهاد ترجمه کتابی با عنوان«گزیده تاریخ‌های اسلامی» و طرحی پژوهشی موسوم به «انتولوژی قصّه»، در باب بعد هنری و زیبایی‌شناختی قصه‌های قرآنی، طرح‌نامه‌های ویژه هر یک تکمیل و به سازمان «سمت» ارسال شود.

پس از این دیدار، رئیس سازمان «سمت» به همراه حجت‌ا‌‌الاسلام محمد ذبیحی قائم مقام رئیس و معاون پژوهشی این سازمان، با حجت‌الاسلام حسن آقانظری رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و عبدالله توکلی قائم‌مقام و معاون پژوهشی این مرکز نیز دیدار و گفتگو داشتند.

در این نشست دوسویه در خصوص موضوعات و مباحث مختلفی از جمله تبادل اولویت‌های پژوهشی گروه‌های علمی، تسریع در فرایند ارزیابی آثار و همچنین بررسی زمینه همکاری سه‌جانبۀ سازمان، پژوهشگاه و شورای تحوّل، بحث و گفتگو شد.

١٥:٠٢ - 1396/10/12    /    شماره : ١٨٢٨    /    تعداد نمایش : 262


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: