نسخه چاپی


  ارسال به دوست


اعطای جایزه علمی دکتر کاردان به مؤلف پیشکسوت سازمان «سمت»

هشتمین جایزه علمی دکتر کاردان با تجلیل از غلامعباس توسلی استاد پیشکسوت جامعه‌شناسی ایران و اهدای جایزه به ۴ رساله برتر در حوزه علوم تربیتی و روانشناسی، در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

در این مراسم دکتر احمد احمدی رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ارائه سخنانی در خصوص غلامعباس توسلی و نقش او در شکل‌گیری کتاب‌های علوم اجتماعی این سازمان پرداخت و گفت: «ایشان در واقع بنیانگذار کتاب‌های دانشگاهی و دروس دانشگاهی دینی جدیدی در حوزه علوم اجتماعی هستند. آقای توسلی و مرحوم کاردان در این راه زحمات زیادی کشیدند و تعداد زیادی از جزوه‌های دانشگاهی را در سازمان «سمت» تبدیل به کتاب کردند».

وی افزود: «امروز تقریباً 2300 عنوان کتاب در بالای ۴۰ میلیون نسخه در سازمان «سمت» تولید شده است که یا کتاب درسی هستند یا کتاب مبنایی. یکی از این کتاب‌ها، کتاب «نظريه‌‌های جامعه‌شناسی» غلامعباس توسلی است. او تا به امروز با تمام اخلاص، علم و پاکی‌اش چندین کتاب نوشته و در سازمان «سمت» منتشر کرده است».

در این مراسم رضا داوری اردکانی استاد برجسته فلسفه، محمدامین قانعی‌راد استاد برجسته جامعه‌شناسی و فرهنگ ارشاد استاد جامعه‌شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز درباره فعالیت‌های علمی استاد توسلی سخن گفتند.

 

در پایان مراسم با حضور چهره‌های فرهنگی و علمی کشور همچون محمد صالحی معاون رئیس جمهور، احمد احمدی رئیس سازمان «سمت»، محمدعلی نجفی شهردار تهران، رضا داوری اردکانی، مهدی گلشنی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، احمد مسجدجامعی، حسین توکلی، سیدمحمود دعایی، غلامعلی افروز و محمدامین قانعی‌راد با اهدای لوح و هدایایی از مقام علمی استاد توسلی تقدیر شد.

گفتنی است کتاب‌های «جامعه‌‌شناسي كار و شغل» (تألیف)، «نظريه‌‌های جامعه‌شناسی» (تألیف)، «نظريه‌‌هاي جامعه‌‌شناسي محض و كاربردي» (ترجمه) و «مبانی جامعه‌‌شناسی» (ترجمه) از آثار منتشر شده وی در سازمان «سمت» است.

عکاس: احمد باقری

١٥:٠٨ - 1396/10/12    /    شماره : ١٨٢٩    /    تعداد نمایش : 319


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: