نسخه چاپی


  ارسال به دوست


مراسم بزرگداشت مقام معلم در «سمت»

 نشست تجلیل از اعضای هیأت علمی سازمان «سمت» به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم در سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی (سمت) و با حضور اعضای هیأت علمی این سازمان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی «سمت»، دکتر احمد احمدی رئیس سازمان مطالعه و تدوین (سمت) در مراسم تجلیل از اعضای هیأت علمی سازمان «سمت» به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم، با اهدای درود به روح مرحوم آیت‌الله شهید مطهری، گفت: «استاد شهید مطهری معلم به حق بود و همیشه از استادانش یاد می‌کرد. معلمی و تعلیم کار بسیار مهمی است و فقط سر کلاس رفتن نیست؛ سوز و شور می‌خواهد. وقتی شاگردی را تربیت می‌کنی، اولین دعایش برای پدر و مادر و سپس برای استادش است؛ البته اگر معلم خوبی باشد».

وی ضمن بازگویی خاطراتی از دوران تدریس خویش، افزود: «من از آذر 1345 معلم هستم و در این دوران با خدا پیمان بستم و تلاش کردم ایمان و اعتقاد مردم را سست نکنم».


احمدی بیان کرد: «معلمی نعمت و عنایتی است که خدا به آدمی می بخشد و اگر عمری دوباره داشته باشم و به 17 سالگی برگردم، باز هم سر کلاس می‌روم و معلمی می‌کنم. همیشه برای توفیق معلمی که خداوند نصیبم کرده، دستم برای سپاس و شکر به درگاه وی بلند است».


رئیس سازمان «سمت» در ادامه گفت: «ما در سازمان «سمت» معلم‌پرور و استادپرور هستیم و کارمان همین است. نزدیک به 40 میلیون نسخه کتاب‌های ما برای داخل کشور و بعضی کشورهای دیگر از جمله افغانستان، روسیه، عراق، آذربایجان و هند ارسال شده است. شما اعضای هیأت علمی از طریق کار در این سازمان استاد و دانشجو تربیت می‌کنید و این کار اندکی نیست. این کار، بسیار ارزشمند، حساس و انسان‌ساز است. خدا به همه‌مان توفیق دهد طوری که باید حق آن را ادا کنیم».


در این نشست، فؤاد مولودی به عنوان معاون جدید پژوهشکده تحقیق و توسعه «سمت» معارفه شد و از مهری بهرام‌بیگی معاون پیشین این پژوهشکده، تقدیر به عمل آمد.

١٦:٠٧ - 1397/02/19    /    شماره : ١٨٧٩    /    تعداد نمایش : 295


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: