نسخه چاپی


  ارسال به دوست


همايش «واكاوي اصالت ميراث حديثي شيعه» برگزار شد

نخستین همایش علمی تخصصی «واکاوی اصالت میراث حدیثی شیعه» و رونمایی کتاب «اعتبارسنجي احادیث شيعه» با مشارکت سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی «سمت» در این همایش که همراه با ميزگرد علمي در مركز فقهي ائمه اطهار (ع) قم برگزار شد، دکتر احمد احمدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس سازمان «سمت» به بیان سخنرانی پرداخت.

ميراث عظيم حديثي، ركن ركين مذهب شيعه است

احمد احمدی در سخنرانی خود در این مراسم، گفت: «ميراث عظيم شيعه به‌خصوص ميراث عظيم حديثي شيعه، ركن ركين از مذاهب نوراني ماست. غربي‌ها بايد به احاديث ما نظر بياندازند تا شأن و جايگاه اهل بيت (ع) و اين مكتب را دريابند؛ مرحوم علامه طباطبايي تأكيد زیادی بر احاديث داشتند و همیشه بيان‌‌ مي‌فرمود‌ اين احاديث نور است و بايد نوراني شويم».

وی افزود: «از روزي كه وارد حوزه شدم، سعي داشتم در حفظ و انتشار ميراث اهل بيت (ع) تلاش كنم؛ زماني كه نويسنده اين اثر (سيدعليرضا حسيني شيرازي) اين كتاب را براي ما آورد و گفت كه مجموعه «سمت» آن را منتشر كند، بنده با مطالعه كتاب ملتفت شدم كه اين كتاب توسط يك فرد فاضل نوشته شده است».

رئیس سازمان «سمت» ادامه داد: «كتاب «اعتبارسنجي احادیث شيعه» يكي از كتاب‌های بسیار ارزنده در زمينه نشر آثار اهل بيت (ع) است و نویسنده آن از شاگردان ‌‌آيت‌الله شبيري زنجاني است و در زمينه حل مسائل مرتبط به حديث نگاشته شده است. اميدواريم كه خداوند به تمام كساني كه در اين عرصه فعاليت دارند توفيق عاليه عنايت كند».

در اين همايش از كتاب «اعتبارسنجي حديث شيعه» منتشر شده توسط سازمان مطالعه و تدوین (سمت) و به قلم سيدعليرضا حسيني شيرازي از مدرسان علم رجال و حديث، با حضور علما و استادان حوزه رونمايي شد. پخش پیام مرجع تقلید آیت‌الله‌العظمی صافی گلپایگانی و سخنرانی آیت‌الله استادی دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه، آیت‌الله علیدوست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر مهدوی‌راد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا مختاری و سیدعلیرضا حسینی شیرازی مؤلف کتاب «اعتبارسنجی حدیث شیعه»، از دیگر بخش‌های این همایش بود.

 

١٠:٥٠ - 1397/02/24    /    شماره : ١٨٨٤    /    تعداد نمایش : 236


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: