نسخه چاپی


  ارسال به دوست


«تأثیر ادبیات فارسی در ادبیات انگلیسی» بررسی می‌شود

نشست معرفی و بررسی كتاب «تأثیر ادبیات فارسی در ادبیات انگلیسی» دوشنبه، چهارم تیرماه در سرای اهل قلم برگزار می‌شود.

در این نشست حسن جوادی نویسنده اثر از طریق ارتباط تصویری و همچنین احمد سمیعی (گیلانی)، مجدالدین كیوانی، مصطفی حسینی به عنوان سخنران حضور دارند.

«تأثیر ادبیات فارسی در ادبیات انگلیسی» عنوان كتابی اثر حسن جوادی است كه توسط سازمان «سمت» در سال ۱۳۹۶ به چاپ رسیده است. این کتاب پژوهشی است در بررسی توسعه و پیشرفت شناخت انگلیسی‌ها از ادب و فرهنگ ایران و دیدگاه‌های متفاوت آنها نسبت به ایرانیان است که توسط سازمان مطالعه و تدوین (سمت) و فرهنگستان زبان و ادب فارسی برای دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی به عنوان یکی از منابع قابل استفاده درس «کلیات ادبیات تطبیقی» به ارزش 2 واحد در مقطع کارشناسی تدوین شده است. بزرگ علوی درباره چاپ دوم انگلیسی این کتاب نوشت: «این اثر ارزشمندی برای دانشمندان و دانشجویان انگلیسی به خصوص خاورشناسان است که میل دارند با مأخذ برخی از اشعار و منظومه‌های زبان انگلیسی که از خاور زمین اقتباس شده‌اند، آشنا شوند و در عین حال کمک مؤثری به دانشمندان و دانشجویان ایرانی مبذول می‌دارد که پی می‌برند ادبیات فارسی نه تنها چندین قرن در خطه وسیعی از دولت عثمانی تا هندوستان تسلط داشته، بلکه از اواخر قرن شانزدهم تا انگلستان نیز نفوذ کرده است. ...جستجو در دریای عظیم انگلیسی و کشف مرواریدهای زبان فارسی در قعر آن وظیفه دشواری بوده است که دکتر جوادی به عهده گرفته و موفق شده است» (ایران‌نامه، بهار 1366).

علاقمندان برای حضور در این نشست می‌توانند دوشنبه چهارم تیرماه از ساعت ۱۷تا ۱۹ به سرای اهل قلم واقع در خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، كوچه خواجه نصیر، پلاك ۲، سرای اهل قلم، مراجعه كنند.


٠٩:٠٥ - 1397/04/04    /    شماره : ١٩٨٨    /    تعداد نمایش : 238


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: