نسخه چاپی


  ارسال به دوست


تفاهم‌نامه همکاری سازمان «سمت» و دانشگاه کردستان

سرپرست سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) و رئیس دانشگاه کردستان ضمن بازدید از این دانشگاه، تفاهم‌نامه مشترکی در راستای همکاری‌های دوسویه علمی امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی «سمت»، در این دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ذبیحی سرپرست سازمان «سمت» با همراهی و دعوت فردین اخلاقیان طاب رئیس دانشگاه کردستان از دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، کتابخانه «ماموستا هه‌ژار»، کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه کردستان بازدید کرد.
در ادامه، طی جلسه‌ای با حضور معاونان و مدیران کلیه گروه‌های دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، رئیس کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه کردستان و برخی از اعضای هیأت علمی این دانشگاه به بحث و گفتگو پرداختند.
در این جلسه، مهدی زارع بهرام‌آبادی مدیر پژوهشی سازمان «سمت» نیز به معرفی فعالیت‌های این سازمان پرداخت و هر یک از مدیران گروه‌های دانشکده علوم انسانی و اجتماعی به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.
در پایان، در جلسه شورای نشر دانشگاه، رؤسا و نمایندگان دو نهاد، به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند و تفاهم‌نامه همکاری به امضای دو طرف رسید.

گفتنی است این تفاهم‌نامه در زمینه‌های طراحی و اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک در زمینه تولید کتاب‌های مبنایی در حوزه فعالیت‌ها و اهداف مشترک، تألیف، ترجمه و تدوین کتاب‌های درسی رشته‌های مورد نیاز و مرتبط، تالیف و ترجمه کتاب‌های مبنایی در حوزه علوم انسانی، ترجمه کتاب‌های مورد نیاز علوم انسانی به زبان‌های خارجی؛ چاپ و نشر و توزیع آثار مشترک با در نظر گرفتن امکانات طرفین، همکاری مشترک در زمینه نشر الکترونیک؛ برگزاری نشست‌ها و دوره‌های علمی، کارگاه‌های آموزشی، پژوهشی، سخنرانی، همایش‌ها و ... در چارچوب مورد توافق و همچنین همکاری در معرفی آثار علمی و برنامه‌های پژوهشی، تبادل اطلاعات، تجارب و استفاده از منابع علمی در اختیار طرفین، حمایت از پایان‌نامه و رساله‌های تحصیلات تکمیلی با توجه به اهداف سازمان «سمت» و در نهایت نقد و بررسی تحلیل کتاب‌های درسی رشته‌های مورد نیاز و مرتبط، به مدت پنج سال منعقد شد.

١١:٣١ - 1397/08/14    /    شماره : ٢٠٣٤    /    تعداد نمایش : 1031


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: