نسخه چاپی


  ارسال به دوست


افزایش همکاری‌های «سمت» و دانشگاه علیگر هند با ارائه راهکارهای نوین

افزایش همکاری‌های بین ایران و هند در حوزه تألیف کتب اسلامی در دیدار مدیر همکاری‌های علمی بین‌الملل سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) و رئیس سابق دانشکده الهیات شیعه دانشگاه علیگر هند، مورد تأکید قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی «سمت»، حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيدعلي محمد نقوي، رئیس سابق دانشکده الهیات شیعه دانشگاه علیگر هند و استاد این دانشگاه، یکشنبه 13 آبان و در خلال بازدید از سازمان «سمت»، با شهره روغنی، مدیر همکاری‌های علمی بین‌الملل این سازمان، دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار که در دفتر مدیریت همکاری‌های علمی بین‌الملل «سمت» برگزار شد، حجت‌الاسلام نقوی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت نشر کتب اسلامی در هند و استقبال از آثار بین المللی «سمت» در این کشور، در خصوص لزوم انتشار تألیف‌های جدیدی در این حوزه و استقبال از همکاری‌های بیشتر دانشگاه علیگر با سازمان «سمت»، سخن گفت.
روغنی، مدیر همکاری‌های علمی بین‌الملل سازمان «سمت» نیز در این دیدار ضمن اعلام تمایل این سازمان به گسترش همکاری‌های بین‌المللی با دانشگاه علیگر، به ارائه راهکارهای جدیدی همچون استفاده از کتاب‌های الکترونیک «سمت» که بسترهای لازم آن در این سازمان مهیاست، پرداخت.

همچنین مباحث مطرح شده در این جلسات، در دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ذبیحی سرپرست سازمان مطالعه و تدوین (سمت) و حجت‌الاسلام‌والمسلمين نقوي استاد دانشگاه علیگر هند و  نیز مورد طرح و بررسی قرار گرفت و مفاد همکاری‌های دوسویه به تأیید طرفین رسید.

١٣:٥٣ - 1397/08/15    /    شماره : ٢٠٣٥    /    تعداد نمایش : 998


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: