نسخه چاپی
فرهیخته گرامی؛ فروش کتابهای «سمت» به دلیل انبارگردانی در سه روز پایانی سال متوقف شده است و از دوم فروردین 1398 از سر گرفته خواهد شد.

كد كتاب : 2116/ گروه تخصصي : علم اطلاعات و دانش‌شناسی ,نظام های همکاری در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی

Cooperation Systems in Libraries and Information Centers

<#f:29/>

نويسنده : دکتر نرگس نشاط

Narges Neshat, PhD

مترجم : <#f:16/>

<#f:281/>

طرف مشارکت داخلی : <#f:25/>

طرف مشارکت خارجی : <#f:243/>

چاپ : اول ، 1396

تعداد صفحه : 260 ص

978-600-02-0498-3

قيمت : 130000 ريالمرحله تولید کتاب : چاپ شده

شرح :

این کتاب به عنوان منبع درسی برای دروس "خدمات فرانهادی کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی" و "مدیریت کتابخانه ها و مرتکز اطلاع رسانی" در مقطع کارشناسیی رشته علم اطلاعات و دانش شناسی، درس "اشتراک منابع در محیطدیجیتالی" در مفطع کارشناسی ارشد رشته علم اطلاعات و دانش شناسی گرایشمدیریت کتابخانه های دیجیتال، درس "مدیریت منابع اطلاعاتی"در مقطع کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی گرایش های مدیریت اطلاعات و مدیریت کتابخانه های دانشگاهی قابل استفاده است.

چكيده :

تعامل و مشارکت لازمه زندگی اجتماعی است و حیات بشری جز در سایه روابط، دادوستدها و کنش­های متقابل اجتماعیدوام نمی­یابد. کتابخانهها و مراکز اطلاعرسانی به عنوان سازمانهایی زنده و پویا از این قاعده  مستثنا نیستند و برای حضور در عرصۀ رقابتی دانش ناگزیرند با تعامل­ها و روابط خود علایق مشترکی شناسایی کنند و روابطی پی بگیرند تا بتوانند در سایۀ همکاری و تشریک مساعی، آنها را به فرصت­هایی برای رشد و بالندگی مبدّل سازند. بدیهی است تنوع و ژرفگرایی دانش بشری از یکسو، و اعتبارات مالی محدود، کمبود فضای فیزیکی، و افزایش روزافزون بهای منابع اطلاعاتی از سوی دیگر، رؤیای سنتی تمرکز و انباشتگی اطلاعات در مکانی واحد را از تفکر اجتماعی حذف کرده و سیاست مراکز اطلاع­‌رسانی را از «مالکیت بر منابع» به «دسترسی به منابع اطلاعاتی» تغییر داده است. در این میان، همکاری بین کتابخانه‌­ها و مراکز اطلاعرسانی به همراه  بهرهگیری از فناوریهای نوین، یکی از مهمترین شیوههای تحقق این سیاست است.

درباره نويسنده :

<#f:35/>

فهرست :

فصل اول: نظام‌های همکاری: چگونگی و چرایی
فصل دوم: تاریخچه همکاری
فصل سوم: جایگاه فناوری در ارتقای سطح همکاری و مشارکت
فصل چهارم: شبکه و شبکه‌سازی
فصل پنجم: زیرساخت‌ها


نظرات بینندگان
این آیتم فاقد نظر می باشد

نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: