نسخه چاپی
فرهیخته گرامی؛ فروش کتابهای «سمت» به دلیل انبارگردانی در سه روز پایانی سال متوقف شده است و از دوم فروردین 1398 از سر گرفته خواهد شد.

كد كتاب : 2178/ گروه تخصصي : زبان و ادبيات عربي ,بلاغت تطبیقی :‌ تحلیل و بررسی زیباشناسی سخن فارسی و عربی

Comparative Rhetoric : Aesthetic Analysis of Persian and Arabic Speeches

<#f:29/>

نويسنده : دکتر غلامرضا کریمی فرد

Gholamreza Karamifard, PhD

مترجم : <#f:16/>

<#f:281/>

طرف مشارکت داخلی : <#f:25/>

طرف مشارکت خارجی : <#f:243/>

چاپ : اول ، 1397

تعداد صفحه : 604 ص

978-600-02-0592-8

قيمت : 340000 ريالمرحله تولید کتاب : جدید

شرح :

این کتاب برای دانشجویان رشته زبان وادبیات عربی در مقطع کارشناسی به عنوان منبع قابل استفاده برای دروس علوم بلاغی 1-2-3 همچنین درس تحلیل متون ادبی با رویکرد بلاغت قدیم و جدید و مباحث علوم بلاغی در مقطع کارشناسی ارشد تدوین شده است.

چكيده :

علم بلاغت یکی از دانش های مهم در گستره ادبیات است که در سه شاخه «معانی»، «بیان»، و «بدیع» تعریف و تدوین شده است. بلاغت به طورکلی از ویژگی های درونی و جاری همه زبان هاست.

در زبان عربی، هدف از دانش بلاغت در مراحل آغازین، کشف رموز اعجاز قرآن بود، اما بعداً دایره قلمرو آن گسترده تر شد. از طرفی، زبان فارسی با درآمیختگی با زبان عربی از آغاز اسلام تاکنون، نوعی خاص و بی همتا از فرهنگ و ادب و معرفت دینی را آفریده است.

از این رو، نویسنده کوشیده است به صورت مقایسه ای و با ملحوظ داشتن سیر تاریخی و تکامل تدریجی عناصر و آرایه های علم بلاغت در هر دو زبان عربی و فارسی، دانش بلاغت را تحلیل و نقد کند.

مطالعه این کتاب که حاصل سال ها تحقیق و پژوهش دکتر غلامرضا کریمی فرد است علاوه بر دانشجویان رشته زبان و ادبیات عربی و زبان و ادبیات فارسی به علاقه مندان به بلاغت اسلامی نیز توصیه می شود.

درباره نويسنده :

<#f:35/>

فهرست :

پیشگفتار
مقدمه 1: در سیر تحول بلاغت اسلامی
مقدمه 2: در تعریف فصاحت و بلاغت
علم معانی
علم بیان
علم بدیع
منابع


نظرات بینندگان
این آیتم فاقد نظر می باشد

نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: