نسخه چاپی

كد كتاب : 1156/ گروه تخصصي : زبان و ادبيات فارسي ,نامه باستان ، ويرايش و گزارش شاهنامه فردوسي ( جلد هشتم ) : از پادشاهي يزدگرد تا پادشاهي هرمزد

Ancient Book : The Edition and Interpretation of Shahname of Ferdowsi ( Vol. 8 )

<#f:29/>

نويسنده : دكتر مير جلال‌ الدين كزازي

Mir Jalal-od-Din Kazzazi , PhD

مترجم : <#f:16/>

<#f:281/>

طرف مشارکت داخلی : ندارد

طرف مشارکت خارجی : ندارد

چاپ : هفتم ، 1397

تعداد صفحه : 824 ص

978-964-530-233-5

قيمت : 460000 ريالمرحله تولید کتاب : چاپ شده

شرح :

اين كتاب با نام «نامه باستان: جلد هشتم: از پادشاهي يزدگرد تا پادشاهي هرمزد» از مجموعه ده جلدي است كه ويرايش و گزارش شاهنامه را از آغاز تا انجام دربر خواهد داشت. اين مجموعه براي همه دوستاران شاهنامه به چاپ خواهد رسيد؛ اما دانشجويان رشته زبان و ادبيات فارسي در مقطع دكتري و كارشناسي ارشد از اين مجلد و مجلدهاي ديگر كه به ياري خداوند در آينده چاپ خواهد شد، مي‌توانند بهره‌مند گردند.

چكيده :

ويرايش و گزارشى فراگير و كامل از شاهنامه فردوسي كه نامه ورجاوند فرهنگ ايران است و بزرگترين سند هويت ايرانى، تاكنون به دست داده نشده است و تنها كارهايى پراكنده در بررسى آن انجام گرفته است. «نامه باستان»، عنوان طرح پژوهشي بلند مدت در مركز تحقيق و توسعه علوم انساني «سمت» است كه به ويرايش و گزارش شاهنامه فردوسي مي‌پردازد. انجام اين طرح كه تمامى شاهنامه را از آغاز تا انجام در بر مى‌گيرد، پاسخى ضرورت ياد شده است.
هدف از اجراي اين طرح ارائه متنى ويراسته و سنجيده از شاهنامه و شرح و گزارش بيت به بيت آن از ديد واژه‌شناسى، زيباشناسى، باورشناسى باستانى و نمادشناسى و اسطوره‌شناسى است. بدين ترتيب متنى پايه، ويراسته و گزارده، از شاهنامه ارائه خواهد شد كه دوستداران شاهنامه و پژوهندگان در آن را در شناختى بنيادين و بايسته از اين نامه نامور به كار خواهد آمد.
طرح نگارش اولين مجلد از مجموعه 9 جلدي «نامه باستان» از ابتداي سال 79 آغاز شده است و اكنون، در آغاز سال 87 هشتمين مجلد آن با محوريت «ويرايش و گزارش شاهنامه از پادشاهي يزدگرد تا پادشاهي هرمز»، به حضور علاقه‌مندان عرضه مي‌شود.

درباره نويسنده :

<#f:35/>

فهرست :

بزم يا رزم: كدام يك؟
پادشاهي يزدگرد پسر بهرام گور
پادشاهي قباد پيروز
پادشاهي هرمزد
بيتهاي برافزوده
گزارش بيتها
فرهنگ واژگان
واژه نمايي ريشه شناختي
كتابنما


نظرات بینندگان
این آیتم فاقد نظر می باشد

نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: