هشتم دی‌ماه؛

نشست نقد و بررسی بخش سوم کتاب علوم قرآنی برگزار می‌شود

۰۵ دی ۱۳۹۹ | ۱۶:۵۳ کد : ۱۵۸ اخبار
تعداد بازدید:۴۱۰۵
نشست نقد و بررسی بخش سوم کتاب علوم قرآنی با عنوان تحریف ناپذیری قرآن، دوشنبه ۸ دی ماه برگزار می‌شود.
نشست نقد و بررسی بخش سوم کتاب علوم قرآنی برگزار می‌شود

یه گزارش روابط‌عمومی «سمت» به نقل از مهر، به همت کارگروه مطالعات قرآنی سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت)، نشست نقد و بررسی بخش سوم کتاب علوم قرآنی با عنوان تحریف ناپذیری قرآن، دوشنبه ۸ دی ماه از ساعت ۱۲:۳۰ الی ۱۴:۳۰ برپا می‌شود.

این نشست با حضور مؤلف حجت الاسلام فتح‌الله نجارزادگان عضو هیئت علمی پردیس فارابی دانشگاه تهران و ناقدان حجت الاسلام محمد هادی مفتح عضو هیئت علمی دانشگاه قم و رئیس مرکز اسلامی هامبورگ و حجت الاسلام محمد فاکرمیبدی عضو هیئت علمی جامعه المصطفی (ص) العالمیه برپا می‌شود.

دبیر علمی نشست هم حامد دژآباد عضو هیئت علمی پردیس فارابی دانشگاه تهران است.

علاقه مندان برای مشاهده این نشست می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.

در معرفی این اثر آمده است: قرآن کریم به اعتراف بیشتر محققان فرهنگ و تمدن و اسلام‌شناس یکی از مؤثرترین آثار تمدن‌آفرین و انسان‌ساز و فرهنگ‌پرور بوده است و علوم قرآنی و قرآن‌پژوهی در شایع‌ترین معنا شامل دانش‌هایی است که شناخت آن‌ها مسیر فهم کتاب الهی را آسان می‌کند. مباحثی چون وحی و نزول، اعجاز قرآن و شناخت وجوه آن و نیز اصالت کلام الهی و تحریف‌ناپذیری آن، از مهم‌ترین جنبه‌های علوم قرآنی به شمار می‌رود که کتاب حاضر به عنوان یک متن آموزشی عهده‌دار بیان آن‌ها شده است.

 

کتاب علوم قرآنی (وحی، اعجاز، تحریف ناپذیری) تألیف مجید معارف، فتح الله نجارزادگان، محمدعلی مهدوی راد، حامد دژاباد، روح الله شهیدی به همت سازمان سمت در سال ۱۳۹۶ منتشر و تاکنون به چاپ چهارم رسیده است.


( ۱ )

نظر شما :